Zobacz również

Różne rodzaje drewna a łóżka do sypialni

Różne rodzaje drewna a łóżka do sypialni

Chyba wszyscy się z nami zgodzą, że łóżka drewniane to nie tylko piękno w czystej postaci, ale też gwarancja wysokiej jakości. W sklepach meblowych stacjonarnych i internetowych możemy się jednak spotkać z meblami wykonanymi z różnego rodzaju drewna. Zastanawialiście się kiedykolwiek, czym się one różnią od siebie i które łóżko do sypialni najlepiej wybrać? W niniejszym artykule przedstawiamy właściwości łóżek bukowych, łóżek sosnowych i łóżek dębowych, które zawdzięczają je konkretnemu rodzajowi drewna, z jakiego zostały wykonane.

Łóżka sosnowe - czym się wyróżniają?

Jako że łóżka dziecięce wykonuje się bardzo często z sośniny, materiał ten musi wyróżniać się szczególnymi właściwościami. Tak też właśnie jest, ponieważ drewno sosnowe nie wywołuje alergii oraz doskonale radzi sobie z kurzem. Nie tylko nie zbiera się on na tym materiale, ale też sośnina zapobiega jego unoszeniu się w powietrzu. Spanie na łóżku sosnowym ma więc bardzo dobry wpływ na zdrowie osób z nich korzystających. Drewno sosnowe bardzo łatwo poddaje się obróbce, więc przy jego wykorzystaniu można tworzyć ciekawe kształty oraz fantazyjne wzory w formie.

Łóżka bukowe - dlaczego warto?

Łóżka bukowe kojarzą się przede wszystkim z solidnością, wytrzymałością oraz naturalnym pięknem, a to wszystko można otrzymać w dobrej cenie. Buk nie jest aż tak ciężki jak choćby dąb, co ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Mniejsza twardość oraz masywność przyczyniają się do nieco gorszej jakości produktów (porównując je jedynie do tych wykonanych z twardszych gatunków drewna), lecz właściwości te mają zarazem wpływ na łatwość poddawania się obróbce. Przy wykorzystaniu drewna bukowego można zatem tworzyć łóżka do sypialni oraz inne meble w oryginalnych i ciekawych kształtach.

Największe walory łóżek dębowych

Jeśli natomiast priorytetem jest dla Was jak najwyższa jakość łóżek drewnianych, powinniście zwrócić uwagę na modele wykonane z dębiny. Dąb jest bowiem masywny, solidny i odporny na działanie różnych czynników, w tym wilgoci. Łóżka dębowe są w stanie przetrwać w swoim idealnym stanie wszelkie przeprowadzki i remonty, ponieważ nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Ten rodzaj łóżek z litego drewna jest także najdroższy, lecz cena w stosunku do jakości wypada bardzo korzystnie.

Wszystkie omawiane rodzaje łóżek drewnianych mają odmienne zalety, co czyni je najlepszymi wyborami dla różnych osób. Jeśli szukacie właśnie dziecięcych łóżek sosnowych, łóżek bukowych oraz łóżek dębowych, zapraszamy na stronę internetową sklepu meblowego MebleMix.pl

Komentarze innych (0)

Powiązane firmy

Inne aktualności