Zobacz również

Jak kupować meble?

Jak kupować meble?

Czy wiemy jak kupować meble? Nie zawsze, a to często skutkuje błędami przy wyborze, a w efekcie wybrane meble w ogóle nie pasują do naszych wnętrz. Dlatego przed pójściem do sklepu, zastanówmy się jakie funkcje mają pełnić nowe meble i do czego będą wykorzystywane. Jeśli meble wybierzemy dobrze, wówczas zaoszczędzimy czasu i kłopotów, jakie związane są z reklamacją. Na sam początek trzeba zmierzyć pomieszczenie, w którym mają stanąć meble. Jeżeli interesuje nas konkretny mebel, to postarajmy się oszacować ile zajmie przestrzeni w miejscu, w którym ma się znaleźć.

Kolejna ważna rzecz to kolorystyka i forma, którą warto ustalać wspólnie. Mamy pełne prawo do tego, aby wybrać meble w kolorach, które nam się podobają. Dobrym pomysłem będzie kontrastowe zestawienie ciemnych mebli na jasnych ścianach, co zapewni żywiołowy efekt.

Przed pójściem do salonu zastanówmy czego oczekujemy od mebli. Chodzi tu o funkcjonalność. Pytania na które warto znać odpowiedź to, na ile osób będzie potrzebny stół, gdzie będą przechowywane rzeczy, na półkach czy w szufladach? Dobrym rozwiązaniem będzie zmierzenie wybranego mebla w sklepie i potem jeszcze raz przed zakupem w domu, przeniesienie tych wymiarów do pomieszczenia, w którym ma stanąć fotel lub łóżko.

Obecnie w sprzedaży są meble wykonane z drewna, płyt wiórowych, pilśniowych lub MDF wykończonych okleiną. Zaletą jakie mają meble z drewna jest na pewno trwałość, możliwość odnawiania, naturalny wygląd natomiast wady to meble: są ciężkie i trudne do przestawienia, są drogie i wymagają pielęgnacji. Meble z płyt wiórowych czy MDF ich zalety to: tańsze od drewnianych, łatwe do utrzymania w czystości, lekkie i mobilne, szersze możliwości w wykończeniu powierzchni, a wady to: są mniej trwałe od drewnianych i trudniej je odnawiać.

Komentarze innych (4)
Barbara

28.09.2020

Lubię przeglądać sobie inspiracje meblowe w Internecie. Polecam sklep italiastyle.

Adres IP: ***.***.**.131

Weronika

25.09.2020

Z italiastyle.pl urządziłam niemal cały mój dom. Polecam!

Adres IP: ***.***.**.43

Artur

25.09.2020

Wraz z żoną często korzystamy ze sklepu internetowego italiastyle.pl. Bardzo dobre ceny i świetna, włoska jakość.

Adres IP: ***.***.**.43

Paulina

25.09.2020

Ja zanim zdecyduje się na zakup mebli, zawsze przeglądam zawartość sklepów internetowych dla porównania cen lub dla inspiracji. Polecam sklep italiastyle.pl.

Adres IP: ***.***.**.43

Powiązane firmy

Oceń pierwszy
firmę
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)

Inne aktualności