Jak kupować meble?

Jak kupować meble?

Czy wiemy jak kupować meble? Nie zawsze, a to często skutkuje błędami przy wyborze, a w efekcie wybrane meble w ogóle nie pasują do naszych wnętrz. Dlatego przed pójściem do sklepu, zastanówmy się jakie funkcje mają pełnić nowe meble i do czego będą wykorzystywane. Jeśli meble wybierzemy dobrze, wówczas zaoszczędzimy czasu i kłopotów, jakie związane są z reklamacją. Na sam początek trzeba zmierzyć pomieszczenie, w którym mają stanąć meble. Jeżeli interesuje nas konkretny mebel, to postarajmy się oszacować ile zajmie przestrzeni w miejscu, w którym ma się znaleźć.

Kolejna ważna rzecz to kolorystyka i forma, którą warto ustalać wspólnie. Mamy pełne prawo do tego, aby wybrać meble w kolorach, które nam się podobają. Dobrym pomysłem będzie kontrastowe zestawienie ciemnych mebli na jasnych ścianach, co zapewni żywiołowy efekt.

Przed pójściem do salonu zastanówmy czego oczekujemy od mebli. Chodzi tu o funkcjonalność. Pytania na które warto znać odpowiedź to, na ile osób będzie potrzebny stół, gdzie będą przechowywane rzeczy, na półkach czy w szufladach? Dobrym rozwiązaniem będzie zmierzenie wybranego mebla w sklepie i potem jeszcze raz przed zakupem w domu, przeniesienie tych wymiarów do pomieszczenia, w którym ma stanąć fotel lub łóżko.

Obecnie w sprzedaży są meble wykonane z drewna, płyt wiórowych, pilśniowych lub MDF wykończonych okleiną. Zaletą jakie mają meble z drewna jest na pewno trwałość, możliwość odnawiania, naturalny wygląd natomiast wady to meble: są ciężkie i trudne do przestawienia, są drogie i wymagają pielęgnacji. Meble z płyt wiórowych czy MDF ich zalety to: tańsze od drewnianych, łatwe do utrzymania w czystości, lekkie i mobilne, szersze możliwości w wykończeniu powierzchni, a wady to: są mniej trwałe od drewnianych i trudniej je odnawiać.

Komentarze innych (4)
Barbara
Lubię przeglądać sobie inspiracje meblowe w Internecie. Polecam sklep italiastyle.
Weronika
Z italiastyle.pl urządziłam niemal cały mój dom. Polecam!
Artur
Wraz z żoną często korzystamy ze sklepu internetowego italiastyle.pl. Bardzo dobre ceny i świetna, włoska jakość.
Paulina
Ja zanim zdecyduje się na zakup mebli, zawsze przeglądam zawartość sklepów internetowych dla porównania cen lub dla inspiracji. Polecam sklep italiastyle.pl.

Powiązane firmy

Inne aktualności

Mop jest jednym z podstawowych akcesoriów d...
Wybór odpowiedniego rodzaju obiektów...
Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tak zwanym k...
Nóżki meblowe są integralną częścią większ...
W meblarstwie wykorzystywane są różnorodn...