Wynajmowanie mieszkania

Wynajmowanie mieszkania
Chcesz wynająć mieszkanie, ale nie do końca orientujesz się w prawach i obowiązkach najemcy? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę podpisując umowę? Koniecznie przeczytaj ten tekst.

Dobrze sporządzona umowa najmu musi być szczegółowa. Koniecznie należy zawrzeć w niej informację o ewentualnej kaucji, a także dokładnie opisać mieszkanie. Na najemcy ciąży obowiązek oddania mieszkania w stanie niepogorszonym, dlatego dobrze jest spisać protokół dokładnego stanu mieszkania. Niestety o obowiązkach najemcy przypominają sobie często dopiero przed końcem umowy. Zastanawiają się oni wtedy, czy ich obowiązkiem jest odmalowanie ścian. Według treści ustawy o ochronie praw lokatorów mają oni obowiązek utrzymywać lokal we właściwym stanie technicznym, czyli powinien przed wyprowadzką odmalować ściany, a w trakcie użytkowania mieszkania powinien dbać o wszelkie naprawy i konserwacje podłóg, posadzek, okien i drzwi.

A co w przypadku, gdy musimy wcześniej wypowiedzieć umowę na wynajem? Jeśli podpisaliśmy umowę na czas określony, wówczas wypowiedzenie może nastąpić wyłącznie wtedy, gdy zostało to przewidziane w umowie. Wypowiedzenie umowy przez wynajmującego podlega natomiast ścisłemu ograniczeniu.
Komentarze innych (0)
Skomentuj
Całościowa ocena:

Powiązane firmy

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń pierwszy
firmę
Oceń pierwszy
firmę
Oceń pierwszy
firmę

Inne aktualności

Rynny plastikowe PCV coraz częściej są wybieran...
Kupując swoje nowe mieszkanie zapewne każdy zwra...
Taras to ważna część domu. Piękna pogoda, gri...
Nieruchomości to biznes jak każdy inny. Inwestow...
Podejmując decyzję o zakupieniu swoich czterech ...
Taski oferuje maszyny czyszczące wysokiej klasy. ...