Zobacz również

Urządzamy salon w nowoczesnym stylu

Urządzamy salon w nowoczesnym stylu

Salon to miejsce, w którym spędzamy stosunkowo dużo czasu w ciągu dnia. To także pomieszczenie, w którym się relaksujemy, spędzamy czas z rodziną oraz przyjaciółmi. Bez względu na metraż, salon powinien być urządzony funkcjonalnie i estetycznie jednocześnie. Do osiągnięcia tego celu potrzebne będą odpowiednie meble. Takie, które przetrwają w doskonałym stanie prze wiele lat i pomieszczą wszystkie przydatne w salonie przedmioty.

Nowoczesne salony charakteryzują się neutralną kolorystyką, oscylującą pomiędzy bielą, kremem a odcieniami szarości. We wnętrzach nowoczesnych raczej nie znajdziemy kontrastujących, kolorowych ścian, ale jedynie kolorowe akcenty w formie dekoracji. W stylu nowoczesnym duży nacisk kładzie się także na proste formy oraz maksymalną funkcjonalność. Tak naprawdę niewielu z nas ma szczęście żyć w naprawdę przestronnych mieszkaniach, w których można wygospodarować odrębne przestrzenie na odzież, sprzęty domowe czy nawet wyposażenie domowe. Dlatego też wszystkie te elementy można bez problemu przechowywać w odpowiednich meblach.

Aby zaaranżować praktyczną i estetyczną przestrzeń nowoczesną trzeba przemyśleć kilka istotnych kwestii. W nowoczesnych salonach spotykamy najczęściej dwa rodzaje wyposażenia - meblościanki https://www.mebleada.pl/producent/fadome/chanell.html  oraz komplety pojedynczych mebli, które można dowolnie modyfikować. To drugie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy nie lubią nudy i często zmieniają układ mebli w salonie.
Elementem wyposażenia, który powinien znaleźć się w każdym nowoczesnym salonie jest oczywiście odpowiednia komoda. Warto zwrócić uwagę, by mebel ten nie był ani za duży, ani za mały. Komoda zbyt dużych rozmiarów przytłoczy wnętrze i sprawi, że zabraknie w nim odpowiednich proporcji. Jeśli już potrzebujesz dodatkowego miejsca do przechowywania, warto wybrać dwie mniejsze szafki niż jedną dużą. W ten sposób nie zmniejszysz optycznie wnętrza i zyskasz możliwość zmiany układu wyposażenia wtedy, kiedy tylko będziesz mieć ochotę.

Funkcjonalna i nowoczesna komoda może mieć różnorakie zastosowanie. Dobrze dobrany mebel powodzeniem sprawdzi się jako podstawa pod sprzęt RTV. W tym przypadku warto poszukać mebla niskiego, ale długiego, wyposażonego w szuflady bądź szafki. Wraz z tego typu komodą świetnie wyglądać będzie np. mebel utrzymany w tej samej stylistyce, ale o innej formie. Zestawione w ten sposób elementy wyposażenia stworzą spójną całość, która wyeksponuje nowoczesny charakter salonu.

Komentarze innych (0)

Powiązane firmy

Oceń pierwszy
firmę
Oceń pierwszy
firmę
Oceń pierwszy
firmę
Oceń pierwszy
firmę
Ocena: 5/5 (4 opinie)

Inne aktualności