Zobacz również

Studzienka kanalizacyjna i jej instalacja

Studzienka kanalizacyjna i jej instalacja
Funkcjonalna i sprawnie działająca sieć kanalizacji ściekowej uzależniona jest od posiadania odpowiednich elementów, które wpisują się w jej części składowe. Takim elementem z pewnością jest między innymi studzienka kanalizacyjna. Dokładniej rzecz biorąc bowiem jej właściwe osadzenie, rozplanowanie i wykonanie to gwarancja dobrego działania wszelkich pozostałych przewodów sieci kanalizacyjnej.

Mówiąc o odpowiednim osadzeniu studzienki kanalizacyjnej mamy na myśli przede wszystkim takie jej zamontowanie, które jest ustalone odgórnie. Dokładniej rzecz ujmując chodzi więc o to, że studzienki powinny znajdować się na głębokości maksymalnie do sześciu metrów. Jeśli natomiast planujemy zamontowanie naszej studzienki jeszcze niżej, konieczną kwestią jest przede wszystkim przeprowadzenie odpowiednich obliczeń konstrukcyjnych, które pozwolą nam na wstępie przede wszystkim oszacować, czy rzeczywiście aż taka pojemność w danym miejscu wchodzi w ogóle w grę.

Przy rozplanowywaniu oraz instalowaniu studzienki kanalizacyjne należy zwrócić uwagę na to czy uwzględniliśmy wszelkie jej elementy składowe takie jak podstawa, płyta redukcyjna, zwężki oraz kręgi nadbudowy. Dopiero po wyposażeniu się w tego typu elementy możemy podjąć się kolejnego kroku, jakim jest montaż.
Komentarze innych (0)

Powiązane firmy

Inne aktualności