Zobacz również

Schody wewnętrzne i balustrady, jak wybrać, jakich błędów unikać?

Schody wewnętrzne i balustrady, jak wybrać, jakich błędów unikać?

Główną funkcją schodów wewnętrznych jest łączenie ze sobą poszczególnych kondygnacji w domu, jak również podkreślenie estetyki tworzonej w nich aranżacji. Typów schodów wewnętrznych jest wiele - pierwszy podział zaczyna się od schodów żelbetowych i schodów gotowych. Schody mogą być skonstruowane w zależności od potrzeb mieszkańców, dostępnej ilości miejsca, a także aktualnego budżetu. Wybór schodów powinien być wykonany już na etapie wyboru projektu domu lub ewentualnie w początkowych stadiach budowy. Jakimi aspektami kierować się przy wyborze schodów wewnętrznych i balustrad, aby w późniejszych użytkowaniu nie żałować podjętych decyzji.

Wymiary stopni, czyli o czym warto pamiętać?

Schody Rzeszów wewnętrzne powinny być przede wszystkim wygodne, dlatego warto zadbać o ich odpowiednie parametry. Stopnie w schodach nie powinny być wyższej niż 19 cm, natomiast jeden bieg nie powinien być węższy niż 80 cm. Rzadziej użytkowane schody mogą mieć stopnie o wysokości 20 cm, jednakże będą one mniej wygodne. Za najwygodniejsze uważa się stopnie schodów o wysokości nieprzekraczającej 17 cm. Szerokość stopni nie powinna być mniejsza niż 25 cm, jednakże dla osób o większych stopach znacznie wygodniejsze okażą się stopnie o szerokości 30 cm. Czy schody są wygodne, odczują przede wszystkim dzieci i osoby starsze. Parametry schodów zostaną również sprawdzone podczas wnoszenia mebli lub większych przedmiotów na górną kondygnację.

Jaką balustradę wybrać do schodów?

Przy schodach wewnętrznych balustrada jest "must have", ponieważ zapewni nam bezpieczeństwo podczas wchodzenia lub schodzenia - będziemy mieć pewność, że przez nieuwagę nie spadniemy z piętra. Balustrada nie tylko powinna być funkcjonalna i zapewniać nam bezpieczeństwo, ale również jej zadaniem jest podkreślenie atrakcyjności aranżacji schodów. Solidna balustrada to świetne rozwiązanie, zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci. W dzisiejszych czasach balustrady drewniane Rzeszów najczęściej tworzone są z połączenia drewna, metalu i szkła.

Komentarze innych (0)

Powiązane firmy

Inne aktualności