Zobacz również

Projektowanie wnętrz - tapety ścienne

Projektowanie wnętrz - tapety ścienne

W ciągu ostatnich lat projektowanie wnętrz zaczęło przyjaźniej spoglądać na tapety ścienne. To doskonały materiał wykończeniowy  na ściany.  Za każdym razem, gdy przychodzi nam zmienić wystrój mieszkania stajemy przed trudnym wyborem nawet jeśli chodzi o same tapety ścienne. Sama decyzja  kładziemy tapety na ścianę nie wystarczy, bo do wyboru jest wiele rodzajów tapet. W podjęciu decyzji może pomóc projektowanie wnętrz, ale wybór wcale prosty nie będzie, bo same wzory i kolory tapet przyprawia o zawrót głowy, tak więc wybór konkretnej tapety ściennej może być trudny.

Jeśli projektowanie wnętrz zleciliśmy specjaliście, to pierwszą rzeczą jaką powinien zrobić przy wyborze tapety to zwrócić nam uwagę na jej rodzaj. Czy to aż takie ważne? Tak, ponieważ od rodzaju tapety zależy jej przeznaczenie i trwałość oraz odporność np. na wodę. Oznacza to, że inne tapety powinniśmy wybierać do pokoju, a inne do pomieszczenia kuchennego.

Przy wyborze tapety ściennej ważna jest również jej faktura, która ma duży związek z podłożem, na którym mamy zamiar tapetę przykleić. Czyli tapety gładkie bez głębokiego tłoczenia, będą wymagały również gładkiego podłoża. Jeśli tapeta zostanie przyklejona na nierównej i chropowatej powierzchni, to efekt końcowy nie będzie nas wcale zachwycał. Jeśli chodzi o projektowanie wnętrz przy uwzględnieniu tapet, to podstawowym aspektem od którego bardzo często zależy nasza decyzja jest kolor oraz wzór. Kupując tapety, dokonujemy wyboru na wiele lat.

Pamiętaj, że kierując się wyborem doskonałej tapety musisz także zerkać na to co reprezentują - klasyczne meble do domu - współgranie kolorów, barw oraz odcieni są podstawą nowoczesnego projektowania wnętrz.

Komentarze innych (5)
Dorota

28.09.2020

Bardzo podoba mi się motyw tapet we wnętrzach.

Adres IP: ***.***.**.131

Katarzyna

28.09.2020

Meble Rad-pol na tle pięknej tapety ściennej to coś, co bardzo mi się podoba.

Adres IP: ***.***.**.131

Katarzyna

25.09.2020

Świetny artykuł.

Adres IP: ***.**.***.200

Monika

25.09.2020

Uwielbiam wszelkiego rodzaju tapety we wnętrzach. Najchętniej wytapetowałabym cały mój dom. Polecam firmę rad-pol.pl

Adres IP: ***.**.***.200

Ewa

25.09.2020

Polecam stronę rad-pol.pl. Mozna zaczerpnąć świetnych inspiracji.

Adres IP: ***.**.***.200

Inne aktualności