Zobacz również

Nóżki meblowe, jakie wybrać?

Nóżki meblowe, jakie wybrać?

Nóżki meblowe są integralną częścią większości mebli z naszych domów i mieszkań. Co więcej, meble na nogach znajdują się także w miejscach użyteczności publicznej - w hotelach, restauracjach czy instytucjach. Niejednokrotnie jest tak, że dzięki wymianie nóg możemy całkowicie odmienić wygląd mebla, a także odświeżyć wystrój całego pomieszczenia. Nóżki występują w komodach, szafkach, szafach, biurkach czy stołach i krzesłach. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania nóg meblowych? Czym się kierować podczas ich zakupu?

Wybór nóżek do mebli jest ogromny. Producenci mebli i akcesoriów oferują szeroką gamę dodatków, które odmienią wygląd naszych mebli i sprawią, że będą jeszcze bardziej estetyczne. W przypadku nóżek mogą dostępne są elementy w różnych kształtach, formach, kolorach i wykonane z różnych materiałów. Najczęściej spotykanymi są nóżki wykonane z aluminium, tworzyw sztucznych czy drewna. To, które będą najbardziej pasować uzależnione jest przede wszystkim od tego, w jakim stylu utrzymany jest mebel i jakie elementy posiada. Nowoczesne, aluminiowe nóżki niekoniecznie będą pasować do minimalistycznego produkty wykonanego z drewna. Dzięki bogatej gamie kolorów, nogi meblowe dopasować można do niemal każdego koloru produktu.

Wśród klientów dużą popularnością cieszą się oryginalne nóżki do mebli, np. chromowane, prążkowane, malowane, matowe, połyskujące lub zupełnie czarne. Co więcej, nogi do mebli mają różne wysokości, dzięki czemu łatwiej zadbać o czystość pod meblami. Wraz z wspomnianymi nóżkami warto nabyć także odpowiednie regulatory wysokości oraz mocowania. Z ich pomocą można samodzielnie dopasować wysokość nóg, zgodnie z potrzebami klienta.

Do bardzo popularnych należą nowoczesne nóżki składane. Elementy te pozwalają precyzyjnie dopasować wysokość mebli, zwiększając tym samym ich funkcjonalność. Plusem nóg składanych jest to, że w dużym stopniu ułatwiają transport mebli. Dobrze dobrane, a przy tyl estetyczne nogi podkreślą charakter mebla i dodadzą mu nieco lekkości. Dzięki zastosowaniu ciekawych nóg meble "oderwą" się od podłogi, dzięki czemu całe wnętrze nabierze zupełnie nowego charakteru.

Komentarze innych (0)

Inne aktualności