Zobacz również

Mieszkanie urządzone czy w surowym stanie?

Mieszkanie urządzone czy w surowym stanie?
Po podjęciu decyzji o kupnie mieszkania wiele osób staje przed kolejnym dylematem - wybrać takie w stanie surowym czy może kompleksowo urządzone. Co jest lepszym rozwiązaniem?
 
Mieszkanie w stanie surowym to zawsze niższa cena zakupu aniżeli mieszkanie kompleksowo urządzone. Czy jednak warto kierować się samą ceną przy decyzji? Zdecydowanie nie. Dzisiaj deweloperzy oferują tak zwane "mieszkania pod klucz" są to mieszkania kompleksowo urządzone. Posiadają nie tylko meble, ale też wszelkie dekoracje i niezbędne sprzęty AGD, RTV. Z kolei mieszkanie w stanie surowym wymaga jeszcze sporo pracy. Począwszy od wykończenia, aż po kompleksową aranżację.

I jak w takim wypadku przedstawiają się koszty?
Kupując mieszkanie "pod klucz" mamy już w pełni zagospodarowane pomieszczenia, możemy szybko się wprowadzić. Nie tracimy tutaj czasu na to, aby wynajmować ekipy remontowe, aby jeździć po sklepach w poszukiwaniu mebli i wyposażenia, sprzętów. Nie poświęcamy na to czasu i niejednokrotnie nerwów. Z kolei w przypadku mieszkania w stanie surowym musimy poszukać kogoś, kto zajmie się wykończeniem mieszkania, jeżeli nie jesteśmy tego w stanie zrobić samodzielnie. Tak więc czeka nas znalezienie odpowiednich fachowców - a to często bardzo trudne zadanie. Wiele ekip bowiem świadczy usługi marnej jakości.
Kolejna kwestia to funkcjonalna aranżacja, zakup odpowiednich mebli i urządzeń. To równa się wielogodzinnym pobytom w sklepach meblowych i nie tylko. Jest to więc zadanie dla osób, które mają sporo czasu. Oczywiście wszystko to kosztuje, tak więc do początkowej ceny mieszkania doliczyć trzeba te własnie koszty. Co więc lepiej wybrać? Mieszkanie "pod klucz" to rozwiązanie idealne dla tych, którzy absolutnie nie mają czadu na to, zęby samodzielnie zajmować się wykończeniem mieszkania, albo po prostu cenią sobie wygodę. Jeżeli jednak chcemy urządzić mieszkanie wg swojego pomysłu to warto kupić to w stanie surowym.
Komentarze innych (0)

Powiązane firmy

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń pierwszy
firmę
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń pierwszy
firmę
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń pierwszy
firmę

Inne aktualności