Kupno mieszkania

Kupno mieszkania
Wielu nabywców mieszkań staje przed dylematem, czy kupować mieszkanie nowe u dewelopera, czy rozejrzeć się na rynku wtórnym. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, dlatego warto je poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji, która ma być decyzją na długie lata.

Mieszkania na rynku pierwotnym budowane są według nowoczesnych technologii, a sprzedawane są najczęściej z miejscem parkingowym bądź garażem. Budowane osiedla często są osiedlami strzeżonymi. Nowe bloki są lepiej wykończone, ich mieszkańcy lepiej o nie dbają, często wyposażone są w windy nawet, gdy mają zaledwie po trzy lub cztery piętra. Ważną cechą nowych inwestycji jest też ich lokalizacja. Obecnie nowe bloki powstają z dala od centrum miasta, ale przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałej komunikacji. Dzięki temu mieszkańcy nowych osiedli czują, jakby mieszkali „za miastem”, nie tracąc tego, co atrakcyjne w mieszkaniu w mieście, czyli dostępu do miejsc użyteczności publicznej.

Nowe inwestycje mają jednak sporą słabość, a jest nią bezpieczeństwo transakcji. Atrakcyjne mieszkania często trzeba kupować bardzo wcześnie, gdy nie istnieją fizycznie. Jeśli zdecydujemy się na zakup dopiero wtedy, gdy mieszkanie uzyska akt notarialny musimy liczyć się z tym, że będzie to mieszkanie nieustawne, z małą ilością okien lub na parterze. Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym musimy się też liczyć ze sporymi kosztami remontu niezbędnego do wprowadzenia się.
Komentarze innych (0)

Powiązane firmy

Oceń pierwszy
firmę
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń pierwszy
firmę
Ocena: 5/5 (3 opinie)

Inne aktualności

Wiele osób zastanawia się, jakie znaczenie...
Urządzenie domu to nie lada wydatek, dlatego nale...
Salon to miejsce, w którym spędzamy stosunkowo d...
Salon niezwykle często uznawany jest za „serce...
Barierki ze stali nierdzewnej Rzeszów są coraz c...
Przebywanie z naszymi bliskimi w ogrodzie, to świ...