Zobacz również

Kominki ogrodowe - zalety i rodzaje

Kominki ogrodowe - zalety i rodzaje

Przebywanie z naszymi bliskimi w ogrodzie, to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Niektóre wiosenne, a nawet letnie wieczory potrafią być jednak chłodne. Dawniej wystarczyło ułożyć na ziemi kamienie i rozpalić ognisko. Dziś nikt nie chce, by jego trawnik został zrujnowany. Codziennie staramy się, by trawa i rośliny w naszym ogrodzie wyglądały jak najlepiej. Ciemny, wypalony krąg, znajdujący się na środku podwórka, w znacznym stopniu obniży wartość estetyczną naszego ogrodu. Gdy więc pomimo chłodnej pogody chcemy pobyć na zewnątrz, warto zastanowić się nad zakupem kominka ogrodowego.

 

Zalety

Kominek ogrodowy do przede wszystkim doskonałe źródło ciepła. Idealnie sprawdzi się w ogrodzie i na tarasie. Dzięki niemu długie spotkania w gronie najbliższych nie muszą odbywać się w domu. Kominek ogrodowy wpływa na atmosferę, sprawia, że nasz ogród staje się przytulnym miejscem. Ogień jest również świetnym sposobem na odstraszenie uciążliwych insektów. Podczas mile spędzonego wieczoru, nie musimy bać się licznych ugryzień.

 

Kominek stalowy i żeliwny

Kominki stalowe i żeliwne, to dwa z najpopularniejszych, najczęściej stosowanych rodzajów kominków ogrodowych. Są wolnostojące, dzięki temu możemy zmienić miejsce ich położenia lub zabrać ze sobą w przypadku przeprowadzki. Rea's Garden ma w swojej ofercie szeroki wybór kominków żeliwnych oraz stalowych. Ich niewątpliwą zaletą jest uniwersalny, pasujący do wielu ogrodów wygląd. Dostępne są w wielu rozmiarach i kształtach. W wersji zarówno bardziej tradycyjnej, jak i nowoczesnej. W kominkach tego typu można palić drewnem, brykietem lub gotowym paliwem dostępnym w ofercie Rea's Garden.

 

A może kominek meksykański?

Kolejnym dostępnym na rynku rodzajem kominka, jest kominek meksykański, którego zaletą jest sposób, w jaki gromadzi i oddaje ciepło. Piecyk ten nagrzewa się w zaledwie kilkanaście minut, zapewniając ciepłą i domową atmosferę na tarasie czy w ogrodzie. Jego ciekawy, oryginalny wygląd sprawi, że stanie się on tematem do rozmów w każdym miejscu, w którym się znajduje. Ręcznie wykonane zdobienia zachwycą domowników i gości. Pionowy komin ułatwia wydobycie, powstałych w procesie spalania zanieczyszczeń. W komorze kominka pozostaje więc nie wiele popiołu. Kominek meksykański to idealne rozwiązanie w ogrodzie, w którym przebywają dzieci. Glina nie nagrzewa się tak jak metal, więc szansa poparzenia się jest niewielka. Piecyk ten jest odporny na upływ czasu i może służyć nam wiele lat.
Trzeba jednak uważać, by jego wnętrze nie nagrzało się za bardzo, ponieważ może to prowadzić do pękania glinianej powierzchni.

 

Coś dla każdego

Rea's Garden ma w swojej ofercie szeroki wybór kominków ogrodowych, zarówno tych wykonanych z metalu, jak i z gliny. Poszczególne modele różnią się od siebie rozmiarem oraz kształtem. Niewielkie kominki sprawdzą się doskonale w mniejszych ogrodach. Wiele z dostępnych modeli pełni również funkcję dekoracyjną. Zachwycają stylem, nie tracąc przy tym funkcjonalnego charakteru.

Komentarze innych (0)

Inne aktualności