Jakie zastosowanie ma drewno klejone?

Jakie zastosowanie ma drewno klejone?

Drewno lite oraz klejone mają ogromne zastosowanie m.in. w budownictwie. Są jednak między tymi rodzajami drewna różnice, dzięki którym jeden z tych rodzajów materiału może lepiej sprawdzać się w produkcji pewnych elementów niż ten drugi. W tym przypadku pod lupę weźmiemy drewno klejone.

Drewno klejone tworzone jest poprzez trwałe łączenie kilku warstw drewna. W tym celu stosuje się albo podłużne listwy, albo fornir. W przypadku drewna klejonego najlepiej radzą sobie drewno świerku, sosny albo świerku skandynawskiego. Materiał bardzo dobrze nadaje się do produkcji mebli, części konstrukcyjnych o najbardziej niestandardowych kształtach. W praktyce drewno klejone stosowane jest na szeroką skalę w budownictwie, do tworzenia konstrukcji wielkopowierzchniowych, a także w budownictwie komercyjnym i rodzinny http://www.richd-anders.pl/produkty/elementy-klejone-o-roznej-budowie-na-indywidualne-zlecenie.html

Dlaczego drewno po drewno klejone tak chętnie sięgają specjaliści budownictwa?
Drewno klejone wyróżnia się wieloma zaletami. Przede wszystkim materiał nie sprawia trudności w obróbce, jest stosunkowo lekki i zapewnia stabilność. Części powstałe z drewna klejonego można wyginać, nadając im rozmaite formy. Drewno klejone doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku pomieszczeń wymagających odpowiedniej akustyki. Zaletą tego rodzaju materiału jest m.in. możliwość tłumienia wibracji oraz wysoka pochłanialność hałasu. Surowiec jest także niezwykle elastyczny, zwłaszcza kiedy występuje w formie cienkich listewek. Co więcej, drewno klejone zapewnia możliwość tworzenia przekrojów oraz rozpiętości o większych rozmiarach. Drewno znacznie łatwiej zamontować i zdemontować i ma znacznie mniejszy ciężar niż inne materiały.

Jakie elementy budowlane tworzone są dzięki zastosowaniu drewna klejonego?
Cóż, lista tych elementów jest bardzo długa. Surowiec doskonale sprawdza się w tworzeniu konstrukcji biurowców, domów, mostów, wiaduktów, budynków szkolnych, garaży, hal sportowych czy scen i obiektów widowiskowych. Drewno stosowane jest od wieków, a jego właściwości znane są człowiekowi od początku istnienia. Oprócz wysokiej trwałości, drewno to także materiał o wielu walorach wizualnych, które jest w stanie odmienić charakter każdego pomieszczenia. Jeżeli szukasz świetnej jakości elementów z drewna klejonego, oferta firmy Richd. Anders bez wątpienia przypadnie Ci do gustu.

Komentarze innych (0)

Powiązane firmy

Inne aktualności

Wielu nabywców mieszkań staje przed dylema...
Własny projekt domu to marzenie wielu osób, któ...
Do czego zastosować można płyty budowlane? Pły...
Drewno lite oraz klejone mają ogromne zastosowani...
Nowoczesne mieszkanie to takie, które gwara...
Dom, w którym mieszkamy powinien zapewnić nam i ...