Zobacz również

Jakie zastosowanie ma drewno klejone?

Jakie zastosowanie ma drewno klejone?

Drewno lite oraz klejone mają ogromne zastosowanie m.in. w budownictwie. Są jednak między tymi rodzajami drewna różnice, dzięki którym jeden z tych rodzajów materiału może lepiej sprawdzać się w produkcji pewnych elementów niż ten drugi. W tym przypadku pod lupę weźmiemy drewno klejone.

Drewno klejone tworzone jest poprzez trwałe łączenie kilku warstw drewna. W tym celu stosuje się albo podłużne listwy, albo fornir. W przypadku drewna klejonego najlepiej radzą sobie drewno świerku, sosny albo świerku skandynawskiego. Materiał bardzo dobrze nadaje się do produkcji mebli, części konstrukcyjnych o najbardziej niestandardowych kształtach. W praktyce drewno klejone stosowane jest na szeroką skalę w budownictwie, do tworzenia konstrukcji wielkopowierzchniowych, a także w budownictwie komercyjnym i rodzinny https://www.richd-anders.pl/produkty/elementy-klejone-o-roznej-budowie-na-indywidualne-zlecenie.html

Dlaczego drewno po drewno klejone tak chętnie sięgają specjaliści budownictwa?

Drewno klejone wyróżnia się wieloma zaletami. Przede wszystkim materiał nie sprawia trudności w obróbce, jest stosunkowo lekki i zapewnia stabilność. Części powstałe z drewna klejonego można wyginać, nadając im rozmaite formy. Drewno klejone doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku pomieszczeń wymagających odpowiedniej akustyki. Zaletą tego rodzaju materiału jest m.in. możliwość tłumienia wibracji oraz wysoka pochłanialność hałasu. Surowiec jest także niezwykle elastyczny, zwłaszcza kiedy występuje w formie cienkich listewek. Co więcej, drewno klejone zapewnia możliwość tworzenia przekrojów oraz rozpiętości o większych rozmiarach. Drewno znacznie łatwiej zamontować i zdemontować i ma znacznie mniejszy ciężar niż inne materiały.

Jakie elementy budowlane tworzone są dzięki zastosowaniu drewna klejonego?

Cóż, lista tych elementów jest bardzo długa. Surowiec doskonale sprawdza się w tworzeniu konstrukcji biurowców, domów, mostów, wiaduktów, budynków szkolnych, garaży, hal sportowych czy scen i obiektów widowiskowych. Drewno stosowane jest od wieków, a jego właściwości znane są człowiekowi od początku istnienia. Oprócz wysokiej trwałości, drewno to także materiał o wielu walorach wizualnych, które jest w stanie odmienić charakter każdego pomieszczenia. Jeżeli szukasz świetnej jakości elementów z drewna klejonego, oferta firmy Richd. Anders bez wątpienia przypadnie Ci do gustu.

Komentarze innych (0)

Inne aktualności