Zobacz również

Jakie parametry trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze pokryć dachowych?

Jakie parametry trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze pokryć dachowych?

Budując dom, zazwyczaj nie mamy wystarczającej wiedzy oraz doświadczenia związanego z zakupem odpowiednich, tj. wysokiej jakości produktów i akcesoriów, dzięki którym wykonana konstrukcja będzie trwała i stabilna. Jednym z pytań, przed którym przyjdzie nam stanąć, jest wybór pokryć dachowych. Zarówno w przypadku budowy nowego domu, jak również remontu budynku wykonanie konstrukcji dachu oraz jego przykrycie wraz z materiałami, oraz robocizną jest kosztowną inwestycją, dlatego wszystkie nasze pomysłu powinny być odpowiednio przemyślane https://www.wasiak.net/oferta/dachy.html

Do najczęściej wybieranych pokryć dachowych należą: dachówki, blachodachówki czy blacha trapezowa. Dzięki zapoznaniu się z odpowiednimi parametrami poszczególnych pokryć dachowych dokonasz świadomego wyboru pokrycia. Przed wybraniem pokrycia dachowego należy przede wszystkim znać parametry dachu, w które wchodzi kąt jego nachylenia oraz kształt - dwuspadowy, czterospadowy itp. Pod uwagę podczas wyboru pokrycia dachowego warto wziąć panujące w regionie warunki klimatyczne, np. intensywność opadów śniegu w sezonie jesienno-zimowym, jak również ilość hałasu, ponieważ niektóre pokrycia dachowe różnią się pomiędzy sobą skutecznością tłumienia dźwięku. Jak możesz się domyślać, najgorzej hałas jest redukowany przez blachę, natomiast najlepiej przez dachówkę ceramiczną i betonową. 

Oczywiście każde pokrycie dachowe różni się od siebie trudnością wykonania, dlatego możesz spodziewać się sporej różnicy kosztów pomiędzy dachówką ceramiczną a na przykład blachą trapezową. Najpopularniejszym pokryciem pachowym jest blachodachówka, której jedną z zalet jest lekkość oraz duża trwałość materiału, który wykazuje zwiększoną odporność na czynniki atmosferyczne. Blachodachówka najczęściej sprzedawana jest w długich arkuszach, dzięki czemu idealnie sprawdza się w przypadku prostych dachów - oczywiście jej niezaprzeczalną cechą jest szeroka gama kolorystyczna. Wybór pokrycia dachowego powinien być zależny od wielu czynników, które wcześniej należy dokładnie przeanalizować. Jeżeli odpowiednio wcześniej dokładnie sprecyzujesz swoje oczekiwania, będzie Ci łatwiej dobrać ostateczną opcję materiału. 

Komentarze innych (0)

Powiązane firmy

Inne aktualności