Zobacz również

Jak wybrać oświetlenie do salonu?

Jak wybrać oświetlenie do salonu?

Salon jest pomieszczeniem, które spełnia wiele funkcji, ponieważ nie tylko się w nim odpoczywa po ciężkim dniu, ale również przyjmuje się zaproszonych gości, a nawet zdarza się pracować, dlatego wybór oświetlenia do salonu wcale nie jest łatwym zadaniem. Oświetlenie dedykowane do salonu powinno być więc dostosowane do wielu potrzeb i nie powinno ono spełniać wyłącznie funkcji źródła oświetlenia. Dzięki odpowiedniemu wyborowi świtała znacznie łatwiej będzie podkreślić walory stylistyczne wnętrza i stworzyć w nim odpowiedni nastrój. Jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się w przestrzeni salonu?

Oświetlenie salonu, od czego zacząć?

Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie źródła światła na środku pomieszczenia, dzięki czemu możliwe będzie równomierne doświetlenie wszystkich stref, a co za tym idzie, funkcjonalne ich wykorzystywanie. Jeżeli salon jest w nietypowym kształcie, najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie kilku źródeł światła z podzieleniem wspomnianej przestrzeni na strefy, dzięki czemu możliwe będzie odpowiednie doświetlenie niemal każdego rogu pomieszczenia. W przypadku salonu świetnym rozwiązaniem są żyrandole nowoczesne zawieszone pod sufitem lub jeszcze bardziej popularne oprawy bezpośrednio wbudowane w sufit. W przypadku mniejszych wnętrz lepszym rozwiązaniem okaże się plafon, jednakże jeżeli nasz salon jest pomieszczeniem przestronnym i wysokim, warto zastanowić się nad zamontowaniem żyrandola lub ozdobnej lampy wiszącej na dłuższym kablu.

Ozdobne lampy do salonu

W przypadku wyboru oświetlenia do salonu należy pamiętać, że nie tylko będzie liczyła się funkcjonalność oświetlenia, ale również jego charakter dekoracyjny, dlatego do salonu warto wybierać żyrandole klasyczne, które swoją ponadczasową stylistyką potrafią nie tylko stworzyć w pomieszczeniu niepowtarzalny nastrój, ale również będą dekoracją wnętrza, która zagwarantuje pomieszczenie przytulny klimat. Nowoczesne żyrandole to połączenie różnorodnych materiałów, a także formy, dzięki czemu interesujące zestawienia kształtów i kolorów idealnie wpisują się we współczesne wnętrza.

Komentarze innych (0)

Powiązane firmy

Oceń pierwszy
firmę
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń pierwszy
firmę
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń pierwszy
firmę

Inne aktualności