Zobacz również

Balustrady drewniane - rodzaje, przeznaczenie

Balustrady drewniane - rodzaje, przeznaczenie

Budowa domu to stresujące i niezwykle trudne zajęcie. Współpraca z projektantem i podwykonawcami niejednokrotnie spędza nam sen z powiek. I nie chodzi tu o obawy czy efekt końcowy spełni nasze oczekiwania. Raczej chodzi o to, czy materiały i elementy wyposażenia, na które się zdecydujemy na pewno będą dobrym wyborem. W przypadku domów oraz mieszkań kilkupozimowych, istotną rolę odgrywają schody. Według prawa, montaż balustrady jest konieczny w przypadku schodów wyższych niż 50 cm. Wysokość poziomu poręczy uzależniona jest od rodzaju budynku. W przypadku domów jednorodzinnych jest to 0,9m, a w przypadku budynków wielorodzinnych - 1,1m. Z balustrady można zdecydować wtedy, kiedy schody mają mniej niż 1m i są szersze od drzwi lub ściany o 50cm.

Schody to integralna część domu. Wraz z nimi montowane są balustrady http://www.stolarts.pl/balustrady-altany/, zapewniające użytkownikom bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Warto mieć także na uwadze, że odpowiednia poręcz to także wspaniały element dekoracyjny domu i na pewno warto poświęcić czas na wybór tego odpowiedniego modelu. Producenci schodów i balustrad oferują wiele funkcjonalnych i estetycznych rodzajów balustrad, wśród których dostępnych jet wiele balustrad drewnianych.

Dlaczego modele drewniane cieszą się taką popularnością?
Balustrada powinna być odpowiednio dobrana do rodzaju i wielkości schodów. Istotne jest także to, by dopasować ją pod względem estetyki pomieszczenia. W domach urządzonych w stylu klasycznym balustrada wykonana ze stali lub tworzywa sztucznego nie będzie wyglądać najlepiej. W tym konkretnym przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzi się balustrada z drewna. Ten typ poręczy występuje w rozmaitych formach i może być wykonany z różnych gatunków drewna.

Drewno to zdecydowanie najbardziej ekologiczny i ponadczasowy surowiec. Ma on szereg właściwości, dzięki którym doskonale sprawdza się w budownictwie, przemyśle meblowym oraz w dekoratorstwie. Drewno jest giętkie, wytrzymałe, odporne na czynniki zewnętrzne, wycisza i zapewnia izolację cieplną. Co więcej, materiał wyróżnia się wspaniałymi walorami estetycznymi, dzięki czemu jest tak chętnie stosowany do produkcji elementów wykończenia wnętrz.

Dzięki swojej "miękkości", balustrady drewniane mogą mieć różne formy, zarówno proste, jak i gięte. Elementy te doskonale sprawdzą się zarówno w środku mieszkania, jak i na balkonie albo tarasie. Dzięki swojej uniwersalności, barierki drewniane zawsze można dostosować do potrzeb oraz preferencji estetycznych klienta, tworząc z nich nawet najbardziej finezyjne projekty.

Podstawową funkcją balustrady jest zapewnienie mieszańcom domu bezpieczeństwa w trakcie schodzenia oraz wchodzenia po schodach. Elementy te montowane są po otwartej stronie biegu i konieczne jest ich solidne przymocowanie. Warto zadbać, by ewentualne tralki umieszczone były w odpowiednich odległościach. To szalenie istotne, zwłaszcza w przypadku wnętrz zamieszkałych przez rodziny z małymi dziećmi. W tym przypadku odległość pomiędzy tralkami nie powinna być mniejsza niż 12 cm.

W procesach produkcyjnych balustrad stosuje się wiele gatunków drewna. Najczęściej spotykanymi są dąb oraz buk. Do szczególnie twardych należą egzotyczne gatunki - mahoń, tek czy merbau. Te gatunki wyróżniają się także ciekawą paletą kolorystyczną, dzięki czemu balustrady wykonane z egzotycznego spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Balustrada z drewna wspaniale będzie wyglądać w wielu aranżacjach, zwłaszcza tych, w których dominują podłoga oraz meble z drewna. Drewniane elementy najlepiej komponują się z bielą i szarością oraz zielenią roślin. Dlatego też w balustradę drewnianą warto zainwestować, kiedy wnętrze jest urządzone w stylu skandynawskim, nowoczesnym, klasycznym lub eleganckim.


Komentarze innych (1)
Kubba

27.10.2020

Firma Stolarts specjalizuje się w projektowaniu oraz wytwarzaniu doskonałej jakości schodów i balustrad na zamówienie. Jeżeli szukasz tych elementów wyposażenia i cenisz sobie precyzję wykonania, wybór produktów Stolarts będzie bardzo dobrą decyzją.

Adres IP: **.***.**.111

Powiązane firmy

Oceń pierwszy
firmę
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń pierwszy
firmę
Oceń pierwszy
firmę
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń pierwszy
firmę

Inne aktualności